Light House سینمای دوبلین

Light House  سینمای دوبلین

 

در کشور ما با توجه به شناختی که خیلی هاتون از اوضاع فیلم های سینما ها دارید، واقعا” باید پول اضافی داشته باشید ( تازه اون هم نیم بها!) که بخواهید برای دیدن این فیلم ها به سینما برید. اما یک چیز دیگه هم ممکنه شما رو بتونه به سینما بکشونه : خود سالن سینما! البته ما که همچنان آرزومندیم یک جایی، یک نفر یک همچنین سالنی طراحی کنه ، ولی تا اون موقع میتونیم از طراحی سینمایی که به تازگی در “دوبلین”  ایرلند افتتاح شده لذت ببریم.

 

چیزی که در این سالن جلب توجه می کنه، بازی با نور ها و رنگ ها و ارتفاعی هست که سالن داره. دیواره های سالن به صورت متناوب پوشیده از صفحات رنگی ای هست که به صورت یک دستی کل فضا رو پوشش داده. وقتی که چراغ های سالن روشن شده باشن، این صفحات رنگی به چشم میان، ولی وقتی چراغ ها خاموش شدند، کل صفحات رنگارنگ، به صفحه هایی با رنگ های بفش و آبی تبدیل میشه. به علاوه، با استفاده از لامپ هایی که دور تا دور سقف کار گذاشته شده، حس تعلیق زیادی به سقف داده شده ( کاری که از مدت ها قبل انجام میشده؛ برای مثال سقف مسجد ایاصوفیه)

 

این سینما که قسمت هایی مثل خانه های هنر و ۴ سالن برای نمایش فیلم و تئاتر و البته کافی شاپ هایی برای بحث و تبادل نظر و البته گپ زدن هم داره، تقریبا” ۲۰ سال قبل، در سال ۱۹۶۶ افتتاح شده بود که به صورتی جدید و مدرن، بازسازی شده. با تجهیزات و قسمت هایی که این سینما داره، وقتی شما برای دیدن فیلمی به این سینما میرید، خیلی توجهی به فیلم نخواهید کرد

2
4

. این طراحی برنده ی جایزه ی بهترین طراحی سال ایرلند شده است.

/ 0 نظر / 6 بازدید